«З журбою радість обнялась»
Так називалися літературні читання, присвячені 140 – річчю з дня народження українського поета, перекладача, драматурга Олександра Олеся (Олександра Івановича Кандиби). У вступному слові учитель української мови і літератури М.Клєміна підкреслила, що перу О.Олеся належать 11 збірок віршів, більше 20-ти драм, чимало оповідань і фейлетонів, сатиричних творів.
Учні 5 – В класу читали вірші: «Ялинка» (Гриник Тарас), «Лисичка і курочка» (Грабовенська Софія, Каратник Каміла, Василишин Андріана). Учні 8-А класу підготували поезії про красу і велич української мови: «Рідна мова в рідній школі» (Ющик Тетяна), «Не спиняй думок крилатих» (Кушнір Лілія). Поезії про красу рідного краю декламували: Бублик Олена, «Айстри» під супровід сопілки та Гніт Мирослав «Хоробрий вояк». Учениця 6-А класу Стеців Діана прочитала поезію «О слово рідне». М.Клєміна наголосила, що поезія Олеся допоможе дітям зміцнити крила своєї фантазії і вирушити у щасливий вирій великого життя.
Художнє читання поезій О.Олеся готувала з учнями також і учитель української мови та літератури Г.Кузь.
У вступному слові вона підкреслила, що вірші Олександра Олеся наповнені тонким відчуттям краси і багаті на мотиви і почуття, і що критики називають їх поезією серця, у якій краса природи зливається з красою людської душі. Недаремно про Олександра Кандибу сказав М.Грушевський, що «Україна дістала поета – лірика, котрого виглядала від часів Шевченка».
Учні 7 – Б класу прочитали такі поезії: «Хіба не бачите, що небо голубіє» - Лев Вікторія, «Моїй матері»(із збірки «Приснилося, що я вернувсь додому) – Ватажишин Настя, «Гуси чи лебеді в небі летять» - Фостик Вікторія, «Лебідь» (із збірки «Ой не квітни весно, - мій народ в кайданах») – Іваницька Лілія, «Коли б я знав, що розлучусь з тобою» - Станіслав Середяк.
Вірші О.Олеся почули учні 7-х, 10-х класів і вони нікого не залишили байдужим.