Методичне об’єднання вчителів математики
11.12. 2019р.
11 грудня у ОЗ "Пустомитівська ЗОШ №1 І-ІІІ ст." відбулося методичне об’єднання вчителів математики Пустомитівського освітнтого округу "У світі інтерактивних технологій".
В рамках семінару відвідали виставку "Future Live" - інтерактивний простір, здійснили подорож у Всесвіт майбутнього.
Практикум з біології у 8-А класі.
Учні вивчають дію ферментів на харчові продукти
19/09 2019 відбулося перше засідання методоб'єднання вчителів початкових класів. Було заслухано звіт голови Капарник О.І. про роботу за минулий навчальний рік. Головою методичного об'єднання вчителів початкових класів на 2019-2020 н.р. обрано Малашій С.І. Вітаємо, бажаємо плідної праці.
Відкритий бінарний урок у 6-В класі математика+ інформатика
на тему "Розв'язування задач та вправ на дії з десятковими дробами".
Урок проходив під девізом "Вчимося не для школи, а для життя". Школярі розробляли бізнес проект майбутнього фермера. Учитель Іщенко І.І.
Відкритий урок у 5-Б класі (вчитель Гладун І.М.)
Пори року. Опис погоди.
Урок-формування навичок усного мовлення на основі вивчених часових форм: теперішній неозначений час, теперішній тривалий час, минулий неозначений час. Використання лексичних одиниць з теми пори року. Ознайомлення з граматичною структурою.
Відкритий інтегрований урок у 3 - А класі з природознавства та української мови на тему "Вітер- невичерпне джерело енергії.
Збіг однакових приголосних на межі префікса та кореня"
Вчитель Олива Л-Е. Г.
Відкритий Урок у 3 - Б класі
Природничо-дослідницький Комплекс у дії
У нашій школі в рамках системи проектів “Мікропроекти Львівщини“ створено навчально-дослідницький комплекс . Він використовується для проведення практичних занять з географії, природознавства, астрономії.
Так учора, 15.11.2018, учитель географії Галина Юліанівна Мороз провела урок з використанням можливостей цього комплексу.
Теоретично ознайомившись з генетичними типами й формами рельєфу, школярі створювали на території комплексу різноманітні його форми : степові блюдця, карстові печери, моренні горби… . Усі були задоволені : і вчитель, і школярі, і гості, присутні на уроці .
У 8-А класі ОЗ "Пустомитівська ЗОШ №1 I-III ст." відбувся відкритий урок із зарубіжної літератури (учитель Лутчин Вікторія Степанівна) "Громадянин міста і держави" (Давньогрецька лірика. Поезія Тіртея "Добре вмирати тому …". Античний ідеал героя.)
У рамках програми "HEALTHY SCHOOLS.UA: заради здорових і радісних школярів"
у 2 -В класі пройшов відкритий інтегрований урок з основ здоров'я та трудового навчання . Під час цього заняття діти дегустували чаї виключно з рослин ,які ростуть у нашій місцевості. Досліджували з яких фруктів та ягід можна готувати чаї. Виготовляли святкові серветки для сервірування столу. Урок провела молода талановита вчителька Малашій Світлана Іванівна
У рамках програми "HEALTHY SCHOOLS.UA: заради здорових і радісних школярів" у 2-А класі проведено відкритий урок з основ здоров'я на тему: "Вітаміни, і їх значення для здоров'я.". На цьому уроці Кравчук Ольга Володимирівна провела майстер-клас по виготовленню натурального соку із сезонних фруктів.
Вітаємо переможців предметних олімпіад з української мови, математики, природознавства початкової школи
22 жовтня 2018 року відбулася екскурсія у Львівський державний університет безпеки життєдіяльності з метою профорієнтації за сприянням Любові Щерби.
Класні керівники: 9-А класу - Бакуліна І.С.,9-Б класу – Пенькова О.І., 9-В класу – Шаргут І.О.
У рамках роботи школи педагогічної майстерності
22 березня відбувся відкритий урок з всесвітньої історії в 11Б класі на тему: «Суспільно-політичні кризи в країнах «народної демократії – Угорська революція 1956 та «Празька весна» 1968: спроба порівняння». Урок проходив у формі практичного заняття.
Застосовуючи різноманітні методи роботи – аналіз документів, роботу в парах, евристичну бесіду, матеріали мультимедійної презентації учитель А. Михайлик та учні намагалися глибоко проаналізувати причини, хід та наслідки суспільно-політичних криз в Угорщині та Чехословаччині, порівняти їх. Кожна група учнів представила і власні презентації – Н. Стріжик про угорську революцію, а Ю. Лозовська – про події в Чехословаччині. Їх порівняння дало змогу визначити спільні риси, такі, зокрема, як невдоволення прорадянськими тоталітарними комуністичними режимами, масовими репресіями, прагнення до демократизації суспільного життя та інші. Відзначалися й відмінності: якщо в Угорщині масові протести призвели до відкритого збройного протистояння, то в Чехословаччині вони мали переважно мирний характер. Хоча в обох країнах – придушені силою зброї. В цілому на уроці вдалося вирішити і проблемне завдання: учні дійшли до висновку, що в тодішніх історичних умовах перемога демократичних сил у обох країнах була неможливою.
13 лютого 2018р. відбулося міжшкільне методоб’єднання вчителів історії. До школи приїхали учителі Бучковська Т. В. (Семенівська ЗОШ), Дячишин Ю.О. (Містківська ЗОШ), Мочурад О.С.(Пустомитівська ЗОШ №2), Дробко Н.І.(Годовицька ЗОШ). Присутні були учителі нашої школи Бакуліна І.С., Михайлик А.Б. та директор школи Мороз С. Й.. Відкритий урок у 7-А класі проводила учитель-методист Дрозда Руслана Степанівна. Тема уроку «Монгольська навала на українські землі». Мета уроку : розкрити причини перемог монголів та показати наслідки монгольського завоювання для Київської Русі, сприяти формуванню навичок самостійної роботи з картою, розвивати вміння аналізувати історичний документ, встановлювати хронологічну послідовність подій походів монголів на Русь, складати схеми та таблиці. Руслана Степанівна використала такі методичні прийоми як «асоціативний кущ», «мозковий штурм», робота в парах та четвірках, гра. Емоційним наповненням уроку були уривки з фільмів. Учні 7-А класу активно відповідали і працювали на уроці.
Відкритий урок з української мови підготувала та провела у 2А класі Олива Любов-Емілія Григорівна. Урок сприяв закріпленню знань учнів про речення. Цікаві завдання, сприяли розвитку мови , учні вчилися поширювати речення іншими словами. Основна мета уроку - повторити та закріпити знання учнів з теми «Речення»; формувати навички правильного інтонування речень, різних за метою висловлювання, вміння швидко і правильно знаходити граматичну основу, встановлювати зв'язок між словами у реченні; удосконалити вміння учнів інтонувати складні речення і речення з однорідними членами; закріпити знання про вживання розділових знаків; розвинути вміння аналізувати.
Паук Людмила Олександрівна провела у 4А класі відкритий урок з математики на тему «Чарівний світ чотирикутників». Створенню емоційного фону уроку сприяв вміло використаний прийом сторітелінг (розкажи історію). Прослухана притча «Історія про вправного стрільця», мотивувала учнів до роздумів про те, що таке успіх, чому не всі досягають успіху у житті.
Урок був насичений цікавим навчальними прийомами: «Чистий аркуш паперу» – учні доводили, що чотирикутники важливі у нашому житті( діти пропонували свої завдання, які можна виконати до даної фігури – чистого аркуша); «Математичне лото» – учні самостійно виконували, а також проводили самооцінку виконаного завдання (завдання з торбинки діставав учень – дитина тижня); «Прямокутний трикутник» – в учнів виникло запитання: « Невже це «родич» прямокутника? Чому?», під час виконання цього завдання, учні навчилися знаходити площу прямокутного трикутника за технологією Баншо.Під час уроку учні працювали в групах, індивідуально, знаходили площі прямокутних ділянок, розв’язували задачі.
Учителька підготувала та запропонувала переглянути цікаву відеоінформацію про квадратні кавуни японців.
Як підсумок уроку була проведена гра «Правда - неправда» про чотирикутники, яка сприяла закріпленню знань та розвитку навички самоперевірки.
Результатом домашнього завдання «Оживи чотирикутник» став класний проект «Дивовижний світ чотирикутників».
13 лютого 2018 року Шишак Віталія Богданівна, разом із учнями 3В класу, провела відкритий урок з української мови. Основна мета уроку – закріпити знання про іменник як частину мови; змінювання іменників за родами. На основі ігрової діяльності - виробити в учнів вміння розпізнавати іменники за родами та серед інших частин мови, правильно вживати їх у власному мовленні; забезпечити розуміння учнями основних відмінностей між іменниками — назвами істот і неістот;чоловічого, жіночого та середнього родів. Під час уроку учителька сприяла розвитку уваги, зв'язного мовлення, вміння аналізувати та систематизувати навчальну інформацію.
УРОК ЛІТЕРАТУРИ В 11-Б КЛАСІ Учитель української мови та літератури Леськів Л.М.
О.Довженко «Україна в огні». Національні й загальнолюдські проблеми.
Написав я «Україну в огні» з болем у серці
і палким стражданням за Україну,
що перебувала в німецьких лапах,
з болючим жалем і страхом за її долю.
О.Довженко
На уроці учні опрацювали зміст кіноповісті, читали й обговорювали важливі моменти твору. У групах опрацювали ліричні відступи, з’ясовували бачення О.Довженка причин поразок, відступів. Коментували авторські роздуми про Україну, Українців під час війни та про бійців на фронті. Виступи школярів засвідчили про глибоке розуміння проблем, висвітлених у кіноповісті: виховання молоді, незнання історії, відсутність національної гордості.
Важливо, що проблеми обговорювали з позиції сьогодення. На урок був запрошений учасник бойових дій на Сході Дмитраш Василь Васильович. Він розповів про те, що пішов на фронт добровольцем. Описав бойові будні та життя людей на тимчасово окупованій території.Безперечно, В.Дмитраш став для випускників школи яскравим прикладом мужності, відваги, готовності захищати рідну землю від ворога.
Насамкінець уроку Дуліба Софія та Осідач Настя подякували гостю за виступ і заспівали пісню на слова М.Оршинського й Т.Чубая «Біля тополі». Школа пишається своїм випускником.