Підтримали українські традиції

Date: 17 грудня 2019 о 09:04, Refreshed 20 грудня 2019 о 09:07

Підтримали українські традиції

Андріївські вечорниці - одна з найбільш цікавих традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Свято Андрія Первозванного є найбільшим передноворічним святом, яке відзначають ще з часів Русі 13 грудня. Учні ОЗ «Пустомитівська ЗОШ № 1 І-ІІ ступенів» під керівництвом учителя української мови та літератури Леськів Л.М. провели вечорниці – ворожіння, з якими пов’язано безліч звичаїв. Це було свято народної мудрості та української народної пісні.

Леськів Л.М. звернулася до присутніх з вітальним словом, розповіла про історію свята, наголосила на необхідності збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Сцена перетворилася на українську хату з вишитими рушниками, скатертинами, килимами. На столах – узвар, яблука, горіхи, вареники, пампушки. Ведучі(Соломія Кучма, Павло Кошилович) красномовно вітають гостей у залі. Господарі української світлиці (Анастасія Заворотна, Семен Вовчанський) вручають хліб – сіль. Першими до оселі зайшли дівчата. У теплій, добрій і затишній атмосфері вони ворожили собі на вишневих гілочках, чобітках, дровах, хотіли дізнатися чи збудуться в наступному році їхні бажання, хто вискочить заміж  і яке буде ім’я в судженого. Прикрасивши віночок стрічками – символами, виконали танець.

У хату знову заходить веселий гурт дівчат, вони, жартуючи, згадують хлопців, розказують новини, співають українську народну пісню «Цвіте терен», танцюють. У цей час чується пісня «Ти ж мене підманула». Її виконують хлопці, які йдуть на вечорниці. Господарі запрошують парубків до хати. Звучать жарти, діалоги, монологи, пісні – коломийки. Цього вечора намагався знайти свою суджену Роман, сільський багач (Дмитро Білий). Але, на жаль, вона йому вручила гарбуз. Лунає пісня «Із сиром пироги». Усі сідають за стіл і, смакуючи варениками, продовжують веселитися.

Насамкінець учасники дійства виходять з-за столу, кланяються, співають пісню Н.Бужинської «Як у нас на Україні». Господарі світлиці  прощаються з усіма. Присутні у залі змогли поринути в атмосферу українського гуляння.

Андріївські вечорниці підготували учні 11Б, та 10Б класів.