Сходинка професійного зростання

Date: 10 грудня 2019 о 09:12

Учитель нашої школи А. Михайлик давно відомий у місті і районі. Зокрема, багатьма власними публікаціями статей на історичну тематику на сторінках часопису «Голос Народу». Крім того, більше десяти років він активно займається проблемою організації проектної діяльності учнів. І більшість написаних під його керівництвом досліджень ставали переможцями чи призерами багатьох обласних, Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів. Заслуженим визнанням цієї роботи, активної громадянської і життєвої позиції є вручена йому нещодавно Подяка Міністерства освіти і науки України.

Сходинка професійного зростання

І от – черговий успіх. Вже у цьому навчальному році у Львові видано два наукових збірники, у яких надруковано статті Анатолія Богдановича. Перший із них – «Полковник Болбочан: життя і доля», присвячений діяльності одного із найталановитіших і найавторитетніших полководців доби українських Визвольних змагань 1917-1921 рр. Фактично, це повернення непересічної, незаслужено забутої постаті в історію України. Повноправними співавторами роботи є минулорічні випускники нашої школи Ю. Богоніс і А. Редько. Друга стаття, вміщена у цьому ж збірнику присвячена подіям Чортківської офензиви – наступу УГА проти польської армії у 1919 р.

У вересні за підсумками Педагогічного Конгресу, що проходив в НУ «Львівська політехніка» побачило світ 10 число наукового альманаху «Товариство «Рідна школа»: історія і сучасність». У ньому теж вміщено дві статті А. Михайлика. Перша присвячена історії розвитку освіти і шкільництва у Пустомитах від найдавніших часів до сьогодення. Природно, що значну увагу в нарисі приділено історії саме нашого навчального закладу. У другій статті – «Об’єднання без єдності: «піррова перемога» українського війська у «поході мертвих людей» автор знову повертається до аналізу героїчних і трагічних подій буремного 1919 р. – до спільного походу Дієвої Армії УНР та УГА на Київ, аналізуючи перш за все причини його невдачі та політичні і військові уроки для сьогодення.