Рідна мова, вишиванка і родинні реліквії в ОЗ «Пустомитівська ЗОШ № 1 І-ІІІ ст.»

Date: 11 листопада 2019 о 12:04, Refreshed 11 листопада 2019 о 12:15

Цікаво, змістовно і святково був відзначений  у школі День української писемності і мови. За традицією, яка склалася роками у цей день, а школа святкувала його 8 листопада, учні та вчителі прийшли у вишиванках. У вестибюлі лунали пісні про рідну мову та вишиванку. Вразив багатий на дари осінньої природи інтер’єр, красиво оформлений учнями 10А класу під керівництвом кл. керівника Бакуліної І.С.

Рідна мова, вишиванка і родинні реліквії

в ОЗ «Пустомитівська ЗОШ № 1 І-ІІІ ст.»

Та найбільше захоплення в усіх, хто переступив шкільний поріг, викликала виставка родинних реліквій з елементами вишивки. П’ятикласниця Юлія Романишин принесла вишиті бісером прабабусею Марією Вендик ікони, рушники та серветки.

Нікого не залишила байдужим виставка родинних скарбничок учнів 2В класу (кл. керівник Шаламай С.І.), зокрема: схема вишивки на домотканому полотні (датується 1860 р.), подарована прадідові  другокласниці Марії Ткач Миронові у 1925 р. сім’єю переселенців, а також рушник із села Дусанів Перемишлянського району прабабці Стефанії. Тішило око і старовинне вишиття родин Гельжинських, Щерби, Каширіних, Думальських, Проць. На виставці красувався і весільний рушник сім’ї  Ценкий та чоловіча сорочка родини Білоус, якій уже 100 років. Немало своїх родинних реліквій помістили у вестибюлі і родини інших класів. Була тут і виставка сімейних «Кобзарів».

Упродовж дня у школі звучали вірші українських поетів про рідну мову. Їх підготували з кращими читцями школи учителі української мови і літератури Клєміна М.Н. та Кузь Г.П. Учні початкових класів були учасниками свята «Мова моя співуча, ніжна і квітуча», яку підготували класні керівники 4-х класів Л.Г.Олива, О.І.Капарник та учитель музичного мистецтва Цюзь А.Ю. Учні також взяли участь у квесті «Знайди слово», до підготовки якого приклала зусиль педагог-організатор П’ятницька Н.Й.