ГЕРОЇ КРУТ – ДЛЯ НАЩАДКІВ ВЗІРЕЦЬ

Date: 1 лютого 2019 о 11:56, Refreshed 1 лютого 2019 о 12:12
233 view

Так називалася літературно - музична композиція, підготовлена і проведена учнями 8А та 8Б класів(кл.керівник Лутчин В.С.) 29 січня 2019 року в ОЗ «Пустомитівська ЗОШ № 1 І – ІІІ ступенів». Ведучі Ющик Тетяна та Іщенко Юлія висвітлили основні події трагічної загибелі українських юнаків під станцією Крути у 1918 році.

ГЕРОЇ КРУТ – ДЛЯ НАЩАДКІВ ВЗІРЕЦЬ

Під звуки дзвонів дівчата із запаленими свічками в руках виконали молитву «Отче наш». На дійстві звучали поезії про подвиг героїв (читці Березюк Олександр, Горішний Максим, Пенькова Катерина, Чабан Володимир, Івашків Христина, Гук Вікторія, Гайдук Василина, Гніт Мирослав, Мандзій Софія, Фредина Орест).

Ведучі Грошова Софія та Бублик Олена розповіли про перепоховання героїв Крут у Києві на Аскольдовій могилі. Нікого не залишила байдужим пісня «Пам’яті тридцяти» на сл. П.Тичини у виконанні – М.Бурмаки (у записі). Олена Бублик виконала пісню, присвячену галичанину Миколі Корбану. Особливу шану було висловлено на адресу матерів крутянців. Поезію «Шануйте матерів» прочитала Олена Ниделку.

Справу Героїв Крут продовжили воїни АТО, серед яких багато випускників школи та батьків наших теперішніх учнів. Учасники лінійки – реквієму вшанували світлу пам'ять колишніх учнів нашої школи Назара Пеприка та Володимира Зейлика, які загинули на сході України.  Ансамбль восьмикласниць виконав пісню «Повертайся живим».

У завершальній поезії «Супроти хижої навали» (уч. Орест Фредина) йшлося про те, що подвиг героїв Крут увійшов в історію України як символ національної честі, і що їхня справа – це справа кожного з нас.

Слухачами літературно – музичної композиції, присвяченої героям Крут, були учні 4 – 10 – их класів.