Шляхами Січових стрільців
2 листопада сектор молоді і спорту районної державної адміністрації (Є.Гладиш, Л.Цимбала) організував цікаву екскурсію для школярів міст Пустомити та Щирець шляхами українських січових стрільців, які відіграли важливу роль у створенні Західноукраїнської Народної Республіки, за маршрутом Пустомити – Щирець – Пісочна – Стрий.
Шляхами січових стрільців
ОЗ «Пустомитівська ЗОШ № 1 I-III ст.»
2 листопада сектор молоді і спорту районної державної адміністрації (Є.Гладиш, Н.Цимбала) організував цікаву екскурсію для школярів міст Пустомити та Щирець шляхами українських січових стрільців, які відіграли важливу роль у створенні Західноукраїнської Народної Республіки, за маршрутом Пустомити – Щирець – Пісочна – Стрий.
У Щирці школярі побували в єдиному у світі музеї Осипа Куриласа, видатного художника, січовика. Діти оглянули експозиції музею та послухали надзвичайно цікаву розповідь ініціатора його створення Стефанії Деревац,ької. Екскурсовод розповіла, що у складі австрійської армії був легіон українських січових стрільців чисельністю 2500 чоловік, хоч бути у його складі виявили бажання понад десять тисяч юнаків. Цей легіон вважався зародком майбутніх збройних сил незалежної української держави.
У ході І світової війни легіон брав активну участь у боях на Маківці і Лисоні. Ці бої знайшли відображення на картинах О.Куриласа, який також створив сотні листівок та портретів своїх бойових побратимів. Увагу присутніх привернув і намальований митцем портрет Шевченка на фоні січового війська.
У Пісочний діти відвідали дерев’яну церкву св. Миколая, оглянули дві ікони роботи О.Куриласа, поспілкувалися з місцевим священиком та громадським активістом Іваном Кахничем, який показав школярам площу, де проходив вишкіл січового стрілецтва, розповів про пам’ятник усусусам, який вони побудували у 1917 році, а також про те, що ініціатором його спорудження були художник О.Курилас та письменник Іван Лепкий.
Завершилася подорож учнів відвіданням стрийської катівні, у якій загинули у страшних муках сотні патріотів України.
Побачене і почуте у цьому музеї викликало бажання у школярів задуматися над трагічною долею нашого народу, його жертовністю заради створення незалежної української держави, у якій ми сьогодні живемо і початок який сто років тому поклала ЗУНР.