Мандрівка на батьківщину генія

Date: 24 жовтня 2018 о 10:14
253 view

У час, коли дерева і кущі палахкотіли червоно-гарячим багаттям , а повітря наповнилось особливим осіннім ароматом трав, грибів і стиглих яблук, учні 4-А класу ОЗ «Пустомитівської ЗОШ №1 I-III ст.» разом із своїм класним керівником М.В.Поліщук поїхали на екскурсію.

ФОТО ТУТ

Ким був Іван Франко? Ким він був для України? Яке його місце у світі? Про це дізналися школярі під час відвідування державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» .

Перша екскурсія відбулася у двоповерховому будинку, де розміщено літературну експозицію музею письменника. Тут діти прослухали цікаву розповідь екскурсовода й оглянули експонати, які висвітлюють життя і творчість Івана Яковича та вшанування його імені. Найбільше вразило дітей повідомлення про те, що Франко знав 14 мов, а його літературна спадщина складається з 55-ти томів.

Друга екскурсія - садиба письменника. Тут проминуло його дитинство, тут він часто бував, коли навчався у Дрогобичі та Львові, сюди приїжджав згодом зі своєю сім’єю на відпочинок і працю.

З великим інтересом оглянули діти експозиції музею-садиби : шопу, шпихлір (зерносховище), кузню, обидві кімнати, сіни та побутові речі , які заходилися в інших кімнатах та сінях. Увагу учнів привернула велика піч, у якій палили дровами і готували їжу для великої сім’ї, (на печі спали діти) довгий дерев’яний  стіл, за яким збиралася вся сім’я Франків, а також дерев’яна колиска, прив’язана до стелі.

У світлиці ми побачили образ Богородиці з Ісусом, велике дзеркало у дерев’яній оправі, що належало родині матері Франка. А ще – різьблений мисник, дерв’яне ліжко - придане сестри Івана Яковича.

Тут, у цій кімнаті, він написав повісті «Борислав сміється», «Захар Беркут», оповідання «Добрий заробок», «Слимак», поему «Нове життя» та зробив цілий ряд перекладів.

Неможливо не згадати про вулики у саду, які розмальовані героями Франкових казок. Як тут не зробити світлин?!

Щасливі повернулися юні мандрівники додому. За вікнами автобуса -

чудова природа Прикарпаття.