«Шаріка»

Date: 29 березня 2018 о 12:05, Refreshed 29 березня 2018 о 12:08
303 view

Так називалася романтична оперета, поставлена колективом театру ім. М. Заньковецької, яку 25 березня цього року переглянула група учнів  та вчителів Пустомитівської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів.

«Шаріка»

Цікавий сюжет постановки. Поручик кінноти УСС Степан Балинський (Р. Гавриш), перебуваючи зі своїм військом на території Угорщини, закохується в дочку Ференса Деркача (н.а. України Є. Федорченко) Шаріку. Збіднілий дворянин батько хоче віддати її за старого багатого пияка барона Лясло Верецьки (н.а. України П. Бенюк).

До красивої, розумної, веселої Шаріки залицяються і просять її руки почергово друзі поручика: чотар УСС Богдан Сухоніс (Р. Мартин) та хорунжі Тарас Лапка (з.а. України Н. Московець) і Гаврило Курилко (А. Войтюк), та дівчина їм відмовляє, бо вона встигла щиро покохати поручика Степана Балинського і не погоджується на шлюб зі старим бароном, чим дуже засмучує свого батька, який за рахунок майбутнього зятя хотів поправити матеріальне становище сім’ї.

Привертає до себе увагу чура поручика Клим Гусак (В. Гончаренко). Він веселий, дотепний, вірний військовому обов’язку, однак не байдужий до дівчат, які ходять за ним «чередою».

Та все щвидко закінчується. Приїздить вістовий з розпорядженням, і полк негайно має вирушити в похід.

Важким є прощання закоханих. Степан Балинський просить Шаріку не перечити батькові, бо невідомо, чи сам залишиться живим, і чи зможуть вони ще зустрітися.

Та дівчина запевняє коханого та родину, що нікого, крім Степана, не зможе покохати.

Минули роки. Закінчилася війна. Степан Балинський повернувся на Україну і став власником порцелянової фабрики. Поруч із ним – його вірні друзі. Всі вони так і залишилися неодруженими.

… У Степана – гостина з нагоди дня народження. Запрошені, крім друзів, і дами. Однак, жодна із них не цікавить колишнього поручика. Він ніяк не може забути свого великого кохання.

Несподівано прибувають гості з Угорщини. Ще раніше вони зробили замовлення на велику кількість порцеляни. Служниця супроводжує подарунок імениннику – велику вазу. А з неї виходить прекрасна дівчина, вічна мрія Степана – Шаріка. Разом з нею прибули і її рідні: батько і тітка з бароном Лясло Верецьким, за якого вона вийшла заміж.

У виконанні акторів театру лунає пісня «Гуцулка Ксеня». Під її мелодію актори танцюють вальс.

Нас приємно вразила не тільки гра акторів, але й те, що виставу супроводжував духовий оркестр (керівник Богдан Мочарад), а також прекрасне оформлення сцени та майстерно виконані акторами пісні Ярослава Барнича, Михайла Гайворонського, Левка Лепкого, Романа Купчинського. Нікого не залишили байдужими і танці, поставлені Оленою Балаян.

Ірина Піцишин,

учениця 10-А класу