«На вічному шляху до Шевченка»
Так називалася літературно-музична композиція, підготовлена учнями 5А, 7А, 7Б, 8В класів під керівництвом учителя української мови і літератури М.Н.Клєміної
«На вічному шляху до Шевченка»
Так називалася літературно-музична композиція,
підготовлена учнями 5А, 7А, 7Б, 8В класів під керівництвом
учителя української мови і літератури
М.Н.Клєміної
У вступному слові учитель наголосила на тому, що в історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належить й ім’я великого українського поета, філософа, художника Т.Г.Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. «Історія мого життя, - писав поет, - становить частинку історії моєї України».
Щороку, в перші дні березня, учні перегортають сторінки життя Великого Кобзаря. Саме таким березневим днем 204 роки тому принесли в хату до кріпака Григорія Шевченка лелеки малого хлопчика, якого назвали Тарасом. Хлопчика, слава про якого пережила його на сотні літ. Під звуки сопілки звучать слова:
Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сили й живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
Учні читають поезії Т.Г.Шевченка, переплітаючи піснями «Дорогий Тарасе», «По діброві вітер виє», «Зацвіла в долині», «Тече вода із-за гаю», «Летить галка через балку». Підготувала бандуристок учитель Пустомитівської музичної школи Щепанкевич Леся Григорівна.
Тужить сопілка в руках учениці 7-А класу Бублик Олени. З особливим трепетом вона заспівала пісню «Сумно грає скрипка» акапельно. Слова пісні глибоко западають у душі слухачів, бо допомагають зрозуміти всю трагедію і велич життя Тараса Григоровича. Тернистою дорогою було життя Шевченка. Вірші його не подобались панам, царю і жандармам. І ось вона важка розплата: дуже мало прожив Шевченко – лише 47 років. З них 34 роки провів у неволі, 24 роки – під ярмом кріпацтва і понад 10 років – у найжорстокіших умовах заслання. А решту – 13 «вільних» років – перебував під невсипущим наглядом жандармів.
Шевченко був поетом, прозаїком, а ще людиною, яка понад усе любила Україну. Як набат звучать його слова:
Свою Україну любіть,
Любіть її… во врем’я люте,
В останню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть!
Пам’ятаймо цей заповіт. Молімося за Україну. Бережімо її!